Ulica Piotrkowska

Niewątpliwym atutem hotelu jest lokalizacja. Hotel Pałac Polonia oddalony jest jedynie 300m od zabytkowej ulicy Piotrkowskiej, jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Liczne restauracje, sklepy i puby mieszczą się odrestaurowanych kamienicach pamiętających czasy łódzkich fabrykantów.

Muzeum Miasta Łodzi

Jedyne 15 min spaceru ulicą Piotrkowską w stronę Placu Wolności doprowadzi nas do przepięknego Pałacu Izraela Poznańskiego. Eklektycznej rezydencji największego łódzkiego fabrykanta obecnie pełni funkcje muzeum Miasta Łodzi. Tuż obok pałacu mieści się znana na całą Europę Manufaktura. Jest to dawny kompleks fabryczny, obecnie zaadaptowany na centrum handlowe i rozrywkowe. Liczne restauracje, sklepy oraz kina i inne atrakcje zapewnią niezapomnianą zabawę. Całość obiektu wkomponowana w zabytkowe mury fabryki bawełny.

OFF Piotrkowska

Idąc ulicą Piotrkowską w kierunku południowym możemy dotrzemy do OFF Piotrkowskiej – unikalny w skali ogólnopolskiej projekt. Na terenie dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa powstało mini miasteczko skupiające restauracje, kluby muzyczne, klubokawiarnie i sklepy.

Z okien hotelu podziwiać można wzniesioną w 1880r. odrestaurowaną cerkiew prawosławną – Sobór katedralny św. Aleksandra Newskiego. Idąc dalej ulicą Kilińskiego po lewej stronie miniemy Bramę Miasta – najnowocześniejszy biurowiec w Łodzi oraz dumę łódzkiej komunikacji dworzec Fabryczny. Tuż obok dworce w odnowionym budynku elektrociepłowni EC1 mieści się Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium.

Teatr Wielki

Łódź to również miejsce w którym tętni życie kulturalne. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu „Pałac Polonia” znajduje się Teatr Wielki, Filharmonia Łódzka oraz Teatr Jaracza.

Łódzki Rower Publiczny

Świetnym pomysłem na zwiedzanie miasta jest poruszanie się rowerem. Przed wejściem do hotelu znajduje się terminal Łódzkiego Roweru Publicznego.

 

Dworzec Fabryczny – 200m
EC1 – 300m
Filharmonia – 200m
Teatr Wielki – 300m
Ulica Piotrkowska – 400m
Manufaktura – 2 km

+48 42 632 60 01

recepcja@palac-polonia.pl

Gabriela Narutowicza 38
(róg ul. Narutowicza i ul. Kilińskiego)
90-135 Łódź